Интер одигра натпревар „да се биде или не“ против Шериф, и на крајот, играњето на Џеко доведе до многу важна победа со резултат 3:1.

Џеко беше навистина феноменален. Иако пропушти голема шанса да промаши на почетокот на натпреварот, тој се искупи во 34. минута кога постигна прекрасен гол за воодушевување на Меаца.

На почетокот на второто, шампионот на Молдавија израмни кога Тил постигна брилијантен гол од слободен удар, но сепак радоста на молдавската „легија на странци“ не траеше долго.

Во 56. минута Џеко мајсторски го изигра Видал, а Чилеанецот ја затресе мрежата за ново водство на шампионот на Италија. Се се реши Де Вриј во 67. минута за конечни 3:1.

Во 75. минута од натпреварот за Шериф во игра влезе македонскиот репрезентативец Бобан Николов.

Сега во оваа група, Реал и Шериф имаат по шест бодови, Интер четири, а Шахтјор еден бод.