(ВИДЕО) Реми на полувреме: Сандеј стрелец за Шкупи, Балкани изедначи после три минути

Нерешено е по првото полувреме на дуелот меѓу Шкупи и Балкани во првиот меч од плеј-оф колото во УЕФА конференциската лига.

Чаирчани одлично го отворија мечот. Имаа добар преглед на играта и во 19. минута во втората идеална шанса успеаја да го отворат резултатот. По добро изведениот корнер Адетунџи погоди за 1:0.

деална шанса успеаја да го отворат резултатот. По добро изведениот корнер Адетунџи погоди за 1:0.

Упорните гости само 3 минути подоцна го вратија резултатот во егал. Една добра акција која ја започнаа во својата половина, Косовците ја завршија со погодок на Рахмани за 1:1.