Ниту промената на тренерот не донесе пресврт во тимот на Верона која вечерва го запиша шестиот едноподруго пораз во Серија А и се наоѓа на претпоследното место на табелата. Во рамките на 11. коло Верона изгуби на гостувањето кај Сасуоло со 2:1 и покрај тоа што поведе многу рано, уште во 2. минута со голот на Кечерини.

Сепак, во 32. минута после одличниот контра напад и додавањето на Обианг, офанзивецот Лориенте постигна прекрасен гол за 1:1. Во 74. минута Давиде Фратеси постигна гол за победа на Сасуоло и прекин на серијата од два порази.

Сасуоло е на 9. место на табелата.

Сепак, во 32. минута после одличниот контра напад и додавањето во на Обианг, офанзивецот Лориенте постигна прекрасен гол за 1:1. Во 74. минута Давиде Фратеси постигна гол за победа на Сасуоло и прекин на серијата од два порази.